وجود آهک هیدراته در آب شهری موجب مسمومیت مردمان منطقه شد

آهک هیدراته و آهک زنده هر دو ترکیبات کلسیمی هستند، اما از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند.

تفاوت اصلی بین آهک هیدراته و آهک زنده واکنش پذیری و ترکیب شیمیایی آنهاست.

دارای چگالی سنگین 1 گرم بر سانتی متر مکعب است.

یک جامد سفید، سوزاننده، قلیایی و کریستالی در دمای اتاق است.

لازم است که اکسید کلسیم (آهک سریع) در یک محیط کنترل شده خاموش شود زیرا می تواند حرارتی ایجاد کند که تا 50 درجه سانتیگراد می رسد.

هیدروکسید کلسیم یا آهک هیدراته قبلاً خنثی شده است، بنابراین تحت اکسیداسیون قرار نمی گیرد و می تواند در سیستم ما با آب مخلوط شود، برای کنترل ph آب، افزودن دوغاب آهک، مخلوط دوغاب آهک، احیای خاک و غیره.

معمولاً از آهک در تصفیه آب و فاضلاب و همچنین گوگردزدایی از گازهای دودکش استفاده می شود.

آهک

انتخاب استفاده از آهک هیدراته یا آهک زنده به نرخ تغذیه ای که فرآیند نیاز دارد بستگی دارد. همچنین “واکنش پذیری” پودر یک عامل انتخابی خواهد بود.

به عنوان مثال، در آهک سازی لجن برای فرآیند تثبیت لجن، آهک سریع برای واکنش گرمازایی آن که افزایش دما به از بین بردن پاتوژن موجود در لجن کمک می کند، بیشتر مورد علاقه است.

بهترین مثال تصفیه گاز دودکش است که به نام گوگرد زدایی از گازهای دودکش نیز شناخته می شود که در کارخانه های آتش سوزی زغال سنگ، صنایع سیمان، صنایع شیشه و زباله سوزها برای کاهش انتشار HCl، Sox و Nox استفاده می شود.

برخی از این سیستم ها به آهک هیدراته برای فیلتر کردن یا کاتالیز کردن ذرات ساطع شده پس از احتراق نیاز دارند، در حالی که سیستم های دیگر از آهک زنده استفاده می کنند.

در واقع، این تجهیزات ساده‌تر است، زیرا به آهک‌کش نیازی ندارد، زیرا هیچ واکنش گرمازایی وجود ندارد.

محدوده را می توان به یک نوار نقاله پیچی کاهش داد که پودر را مستقیماً به مخزن آماده سازی مجهز به مخلوط کن دوغاب تغذیه می کند، جایی که آب برای مطابقت با غلظت دوغاب آهک درخواستی (٪) اضافه می شود.

چه تجهیزاتی عمدتاً با آهک هیدراته استفاده می شود؟

دامنه عرضه SODIMATE با دستگاه ذخیره سازی شروع می شود که می تواند سیلو، ایستگاه تخلیه کیسه بزرگ یا قیف، یک فعال کننده مکانیکی سطل زباله، سیستم های تزریق هوا یا پدهای ویبراتور ساده باشد.

بسته به بودجه، آهک را می توان در سیلو، قیف یا حتی ایستگاه بزرگ کیسه ای ذخیره کرد. استفاده از نوار نقاله های پیچی حجمی برای تغذیه و انتقال احتمالاً بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل فیدرهای آهکی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.